کنفرانس ملی پلیمر در صنعت راه و ساختمان به همت دانشگاه علم و صنعت ایران در اردیبهشت ماه سال 95 برگزار می شود.

دکتر مسعود جمشیدی استادیار دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران و دبیر کنفرانس ملی پلیمر در صنعت راه و ساختمان اظهار کرد : صنعت پلیمرهای ساختمانی طی سال های اخیر
با گسترش استفاده از انواع پلیمر ها در مصالحی همچون کفپوش ها , دیوار پوش ها , عایق ها , نمای بیرونی و داخلی ساختمان , سقف کاذب قطعات و تجهیزات الکتریکی , رنگ و پوشش و ...
رشد بسیار سریعی را در کشور داشته است.

این در حالی است که بنا به گفته کارشناسان ارتباط مناسبی میان پژوهشگران , تولید کنندگان و استفاده کنندگان این صنعت برقرار  نشده است.

بنابراین دانشگاه علم و صنعت ایران تلاش دارد تا با برگزاری کنفرانس ملی پلیمر در صنعت راه و ساختمان با رویکردی کاربردی به جهت گیری صحیح این صنعت کمک کند.

 

وی تاکید کرد : امیدواریم این کنفرانس بتواند فصل جدیدی را برای همکاری صنعت و دانشگاه در حوزه پلیمرهای ساختمانی که علمی بین رشته ای است ایجاد کند.

به گفته جمشیدی حذف فاصله بین صنعت و دانشگاه از طریق برگزاری  نشست هیا علمی کارگاه های آموزشی و ارائه نتایج تحقیقات موجود در کنار یک نمایشگاه جانبی و برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف می توانند در رسیدن به اهداف کنفرانس کمک می کنند که این بخش ها در برنامه های کنفرانس ملی پلیمر در صنعت ساختمان گنجانده شده اند.

جمشیدی خاطر نشان کرد : آشکاری سازی نیازهای تحقیقاتی صنعت راه و ساختمان و جهتدهی تحقیقات دانشگاهی به سوی رفع این نیاز ها , به منظور برقراری ارتباط بهتر صنعت و دانشگاه در حوزه پلیمر های ساختمانی از اهداف دیگری است که مد نظر دست اند کاران کنفرانس بوده است.

دبیر کنفرانس همچنین حمایت گسترده انجمن های علمی دانشگاه ها و سازمان های دست اندکار از این کنفرانس را نشانه گستردگی و نیاز مبرم این صنعت بین رشته ای به برگزاری چنین رویدادهایی در کشور می داند.

بر اساس این گزارش کنفرانس ملی پلیمر در صنعت راه و ساختمان با نگاهی کاربردی به موضوعات پلیمر  در بتن و محصولات سیمانی , کامپوزیت های پلیمری ژئوتستایل و ژئو ممبران ها , قیر , اسفالت و عایق های رطوبتی پلیمری رنگ پوشش مواد افزودنی و چسب های ساختمانی فراورده های پلاستیکی عایق های حرارتی

پلیمری و صرفه حویی در مصرف انرژی بررسی رفتار حریق در پلیمر محیط زیست و توسعه پایدار در صنایع راه و ساختمان استاندارد و مقررات ملی و بین المللی پلیمرهای ساختمانی فناوری های نوین پلیمری در صنایع راه و ساختمان می پردازد.